dün gece..

çocuktuk…

tanıştığımızda da… tiyatro yapabilmek için dersleri astığımızda da; sınavları kaçırdığımızda da çocuktuk..
yorulmadan günlerce, haftasonu da dahil provalar yapardık, İstanbul Üniversitesi Öğrenci Kültür Merkezinde (ÖKM).. yakınlarda bulunan büfelerden ucuz tavuk döner ya da saray’dan kır pidesiyle açlığı bastırarak..

bi süre hayat sadece bundan ibaretti, zaman donmuş gibi asılıydı havada sanki o 4 sene..

biz o 4 sene;
kavga ettik, aşık olduk, paylaştık, sakındık, muhtaç kaldık, yardımcı olduk, kızdık, küfrettik, sarıldık ama genelde kızgın da olsak, küs de, aşık da olsak çalıştık sahne üzerinde.. sonunda duyulan o alkış, oyundan sonra taksimde içilen soğuk bira için belki de..


11 yıl geçti aradan..
dün gece yine hep beraber otururken, büyümüşüz anladım.. Bir kısmımız evli, bir kısmımız baba olacak yakında, bazısı çoktan anne oldu bile..

dün gece hastanede anladım, büyümüşüz..
11 yıl önce beraber prova aldığımız, şakalaştığımız, bizi çalışmalarda yorduğu için laf ettiğimiz eski bir dostun eşini telkin etmeye çalışırken anladım, büyümüşüz..
Bütün bu sıkıntılı anlar geçecek derken, o artık daha fazla üzülmesin diye ağlamamaya çalışırken, boğazdaki düğümlere rağmen konuşurken anladım, onun titreyen ellerini tutarken..hastaneden zor çıkıp, ağladığımızı kendimize bile itiraf edemezken anladım..

Dün gece, neredeyse her haftasonu yaptığımız gibi toplandık.. ama taksim’de değil bu sefer, bir hastanede.. Ati için..
Sağlamdır o biliyorum, güçlüdür bünyesi.. Az canımızı okumadı çalışmalarda; biliyorum sağlamdır o.. Bunu da yenecek, uyanacak, eskisi gibi eşini yanına alıp Taksim’e içmeye gelecek bizimle..
Hem disiplinlidir o, dakiktir; zamansız iş yapmaz.. İkna eder kendini, kaç senelik avukat, sözü geçer kendine biliyorum..dün gece, Ati’nin eşi, bizi yolcu ederken, “karşıdan karşıya geçerken dikkat edin” dedi..büyümüş olmanıza, evlenmiş olmanıza, iş ya da meslek sahibi olmanıza güvenmeyin; karşıdan karşıya geçerken dikkat edin..

lütfen.. dikkat edin..

zynp

Yorumlar

mine dedi ki…
Ne geldiyse O'ndan gelir ve O'ndan asla ümit kesilmez.

Ben eşinin ve sizlerin dualarıyla tekrar aranıza döneceği günü sabırsızlıkla bekliyorum.

Biliyorum iyi olacak, dualarımız hep sizinle...
Emre dedi ki…
ne olduğunu bilmiyorum ama arkadaşınız için öncelikle dayanma sabrı diliyorum Allah'tan. Bir de geçmiş olsun tabii ki.

Size de güç versin ki, arkadaşınızın yanında olun.

Zeynepcim yazdığın yazıyı, o anki ruh haline göre şekillendirdiğin belli; ancak ben okurken "dostluk" temasının hiç de basit olmadığını anladım. Hayatın iyi günleri olduğu gibi kötü günlerinin de var olduğunu ve gerçek dostlukların bu günlere inat gerdiğini...

Tekrar geçmiş olsun

Sevgiler
Rabia SERTÇE dedi ki…
Zeynep;
İyileşecek inşallah...
zeynepaltuntaş dedi ki…
teşekkür ederim iyi dilekleriniz için..
umit dedi ki…
umarım en kısa zamanda taksimde hep birlikte olursunuz tekrar sağlıklı bir şekilde hepiniz... geçmiş olsun... hayat ne garip yaaa, ooofffff...
Filiz Kirazoğlu dedi ki…
Zeynepcim,
Arkadaşın mutlaka iyileşecek. En kısa sürede aranıza dönecek. Disiplinli ve zamansız iş yapmayan ve özellikle de böyle dostları olan biri, hayata sımsıkı tutunmuş demektir... Kolay kolay bırakmaz.
Çok geçmiş olsun...

Popüler Yayınlar